Close
American Blend (americký tabák) LIQUA 4x10ml
American Blend (americký tabák) LIQUA 4x10ml
299 Kč 339 Kč

Jakou e-cigaretu koupit

Jakou e-cigaretu koupit

Elektronická cigareta (zkráceně e-cigareta) je vlastně inhalátor páry, který je však konstruovám tak, aby co nejlépe simuloval požitek z kouření klasických cigaret, včetně tabákové chutě, vydechování mohutného "kouře", dodávání potřebného množství nikotinu do těla a tzv. Hitu (pocit na plících, když si potáhnete ze silné cigarety). Jako aktivní e-kuřák (a bývalý kuřák) nabízím výhradně prověřené výrobky.


Pokud jste slabý či příležitostný kuřák, nebo chcete e-kouření nejdříve vyzkoušet bez větších investic, může Vám k tomuto účelu přijít vhod e-cigareta z řady eGo. Ta se vyrábí v různých variantách: doporučuji modifikované sety jako je eGo CE4, eGo DC a pod. s právě aktuálními typy atomizerů/clearomizerů, jelikož vývoj odpařovacích částí jde neustále dopředu (modely T, C, W mají dnes již svoji největší popularitu za sebou). Baterie je u všech eGo modelů stejná, rozdíl v jednotlivých eGo modelech je právě v té horní odpařovací části, která se na eGo baterie šroubuje. Takže pokud zakoupíte jakoukoliv elektronickou cigaretu z řady eGo, můžete později zkoušet i dalši eGo modely jen tím, že dokoupíte pouze jiný atomizer/clearomizer.
Některé typy atomizerů/clearomizerů jsou rozebíratelné a umožňují měnit pouze vnitřní malou část ukrývající žhavící spirálku, tzv. výměnnou hlavu (např. eGo BCC (MT3), eGo CE6+). Dá se tím z dlouhodobého hlediska ušetřit nějakou tu korunu, protože atomizer resp. žhavící část (konkrétně spirálka) je nejvíce namáhanou částí e-cigarety a ikdyž někteří uživatelé prodlužují životnost čištěním či tzv. suchým pálením, je třeba ji občas prostě vyměnit za novou.


Pokud jste silnější kuřák, doporučím pak o něco vyšší modely, jako např. Cigpet Volca, které zvládají bezproblémově i náročnější provoz, oceníte u nich větší kapacitu baterie ap.Pro opravdové fajnšmekry a/nebo velmi silné kuřáky však doporučuji bateriový mod (tzv. grip), je to taková větší e-cigaretová baterie s mnoha užitečnými funkcemi. Získáte nejen ještě větší kapacitu a volnost v podobě standardních dobíjecích článků, které se do gripu vkládají, ale také možnost nastavit si optimální výkon či kompletní informace na displeji (např. o stavu baterie, o elektrickém odporu právě používaného atomizeru a pod.). Pokud někoho odrazují větší rozměry jako měl např. Vamo V5, jsou zde výborné mini mody jako např. Eleaf iStick Pico. Takovému modu (gripu) potom nejvíce sluší (a plně využije jeho potenciál) atomizer z kategorie DIY/RBA - anglické zkratky "Do It Yourself" či "Rebuildable Atomizer". Jak již název napovídá, máte nad vším plnou kontrolu a to doslova i nad umotáním si vlastní libovolné žhavící spirálky, kterou dovnitř našroubujete šroubováčkem. Jsou konstruovány tak, aby byly vhodné i pro naprosté začátečníky, pokud Vám nevadí jednou za čas věnovat pár minut údržbě. Odmění se Vám pak naprosto fantastickým podáním chuti, obrovskou kapacitou e-liquidu a nákladem na provoz doslova v řádu haléřů měsíčně - jediné co budete občas potřebovat dokoupit je jen kousek knotu s drátkem, abyste si umotali novou spirálku. S takovým atomizerem budete mít na hodně dlouhou dobu vystaráno (řádově roky), je to totiž kvalitní kus oceli, zozešroubovatelný do posledního šroubku. Díky perfektnímu přístupu dovnitř je suché pálení hračkou (úkon, který zbaví spirálku nečistot vznikajících z odpařování e-liquidu a atomizer poté funguje zase jako nový) a navíc není třeba provádět tak často (zřejmě je to dáno konstrukcí, skvělým chlazením ap.), takže víc než 1x za měsíc spirálku měnit určitě nebudete ikdybyste byl sebevětší "dudlíkář", narozdíl od klasických atomizerů/clearomizerů (či výměnných žhavících hlav), které silný e-kuřák musí měnit častěji. V této kategorii nabízíme již i kompletní ověřené sestavy (mod+atomizer) zde.V poslední době přichází na trh varianty i pro ty, kteří sice chtějí co největší výkon a nejlepší možnou chuť, ale bez bateriového modu a DIY/RBA atomizeru. Pokud tedy oželíte výhody modu (informační displej, možnost regulovat si výkon, výměnné dobíjecí články), vřele doporučuji např. e-cigaretu Smok Stick One Plus.

 

Slovníček pojmů:
Atomizer - obecně se takto nazývá část kde se odpařuje e-liquid (náplň). Do klasických atomizerů se zasouvají kapsle naplněné e-liquidem.
Clearomizer - průhledný atomizer, který je však zároveň již i zásobárna e-liquidu (nemusíte zasouvat naplněné kapsle, plní se přímo do atomizeru).
Cartomizer - prakticky to samé co clearomizer, ale nemusí být průhledný (nelze opticky kontrolovat množství e-liquidu).
Suché pálení - na žhavící spirálce v atomizeru se při používání postupně usazují nečistoty (látky z e-liquidu) a výkon slábne. Vypálení spirálky nasucho ji zbaví nečistot a atomizer funguje zase jako na začátku.
Výměnná žhavící hlava - některé typy atomizerů/clearomizerů jsou rozebíratelné a umožňují výměnu jen jednoho dílu v kterém je žhavící spirálka (ta jediná se při používání opravdu opotřebovává).
Mod, grip - poněkud větší a výkonější baterie elektronické cigarety. Informace na displeji, regulace výkonu, měření el. odporu atomizeru a další užitečné funkce, které obyčejná e-cigaretová baterie nemá.
DIY, RBA - atomizer pro vlastní žhavící spirálky, kterou si vyrobíte z kousku drátu a knotu či vaty. Naprostá svoboda při výrobě libovolné spirálky, snadné čištění a suché pálení. Ocení zejména silní kuřáci.
Dudlíkář - vášnivý e-kuřák, který má e-cigaretu v puse prakticky pořád.


K elektronické cigaretě budete ještě potřebovat nějakou náplň (e-liquid) - více zde.
Podrobnější technické informace o e-cigaretě naleznete zde.
Pokud máte nějaké další technické dotazy, neváhejte mě kontaktovat.

Vítejte a webu Ecigareta Brno. Elektronická cigareta Vám může ušetřit hodně peněz a zdraví. Důležitá je však i volba správné e-cigarety a e-liquidu. Rádi Vám poradíme, s e-kouřením ...
Elektronická cigareta se obecně skládá ze tří částí: baterie, atomizer a zásobárna e-liquidu (náplň do e-cigaret). Populární jsou i cartomizery/clearomizery což je atomizer a zásobárna e-liquidu...
E-liquid (náplň do e-cigarety) - Je to směs propylenglykolu - PG, glycerolu - VG (zdravotně nezávadné látky používající se v potravinářství či lékárnách), a nejrůznějších aromatických ...
Elektronická cigareta (zkráceně e-cigareta) je vlastně inhalátor páry, který je však konstruován tak, aby co nejlépe simuloval požitek z kouření klasických cigaret, včetně tabákové chutě, vydechování...