Close
American Blend (americký tabák) LIQUA 4x10ml
American Blend (americký tabák) LIQUA 4x10ml
339 Kč

Co je e-liquid

Co je e-liquid

E-liquid (tekutá náplň do e-cigarety) - Je to směs propylenglykolu - PG, glycerolu - VG (zdravotně nezávadné látky používající se v potravinářství či lékárnách), a nejrůznějších aromatických látek z přírodních produktů (tabákové listy, různé druhy koření, ovoce atd.).
VG se stará o lepší dýmivost, ale trochu hůře váže aromatické složky, takže proto se používají kombinace mixu např. v poměru PG/VG 50/50, nebo 30/70 ap. Čím více VG, tím je konzistence e-liquidu hustší, to je vhodné do nízkoodporových atomizerů, které mají velké otvory na sání e-liquidu, eliminuje se tím možné protékání - v tomto případě tedy volte VG alespoň 50% a výše. Naopak pro atomizery s klasickým el. odporem se doporučuje spíše více PG (50% a výše), tím předejdete případnému špatnému sání e-liquidu a tzv. Dry Hitu (nepříjemný potah nasucho) v důsledku jeho příliš velké hustoty.

Nabízíme pouze kvalitní a prověřené e-liquidy od renomovaných výrobců, kteří mají samozřejmě všechny potřebné certifikáty a atestace pro EU. Minimální trvanlivost bývá vysoká (standardně 2 roky), takže nemusíte se bát zakoupit i více balení.


Existuje spousta příchutí, a nelze obecně říct, která je nejlepší - každý máme trochu jiné vjemy a každý si časem najde svého favorita, Nebojte se zkoušet nové příchutě, často najdete pro sebe tu "pravou" až po nějakém čase.


Spotřeba eliquidu je u každého také individuální, obecně Vám krabičku cigaret nahradí eliquid za nějakých 10-20Kč.
Co se obsahu nikotinu týká, spektrum je od beznikotinových(0mg) až po silně nikotinové (např. 18mg). Čím více zvolíte nikotinu, tím větší pocítíte tlak na plících (ekvivalent silných cigaret), tzv. hit. Slabšímu kuřákovi doporučujeme 6mg, naopak velmi silnému kuřákovi doporučíme nejvyšší množství. Pokud byste po zakoupení zjistili, že dané množství nikotinu je na Vás již příliš silné, můžete dokoupit lahvičku s menším množstvím nikotinu a smíchat (e-liquidy můžete mezi sebou míchat dle Vašich potřeb či fantazie). Záleží také i na modelu e-cigarety - pokud Vám s modelem eGo vyhovuje např. 16mg, s vyššími řadami (např. mod+atomizer typu DIY/RBA) Vám postačí i 12mg, a jestli chcete navíc zkusit i potahování přímo do plic (tzv. Cloud Chasing), volte maximálně 6mg. Pokud chcete co nejvíc tabákové příchutě, obecně platí, že nikotin (tzn. extrakt z tabákových listů) pomáhá. Proto až na vyjímky nenabízíme tabákové příchutě bez nikotinu, protože chuť často nebývá uspokojivá. V případě jiných než čistě tabákových příchutí to však neplatí - jahoda 0mg/nik bude stejně výtečná jako 18mg/nik.

Barvy se u jednotlivých příchutí můžou lišit a na barvu má vliv i množství nikotinu. Je nepsaným pravidlem, že čím má e-liquid tmavší barvu, tím více může znečisťovat žhavící spirálku, čili atomizer Vám nemusí vydržet tak dlouho. Ale tohle by neměl být hlavní argument při výběru e-liquidu, rozdíl nebývá až tak markantní.

Můžete si také zkusit vyrobit vlastní e-liqud z bází a aromat, dá se tím z dlouhodobého hlediska ušetřit, více o míchání e-liquidu zde.

Vítejte a webu Ecigareta Brno. Elektronická cigareta Vám může ušetřit hodně peněz a zdraví. Důležitá je však i volba správné e-cigarety a e-liquidu. Rádi Vám poradíme, s e-kouřením ...
Elektronická cigareta se obecně skládá ze tří částí: baterie, atomizer a zásobárna e-liquidu (náplň do e-cigaret). Populární jsou i cartomizery/clearomizery což je atomizer a zásobárna e-liquidu...
E-liquid (náplň do e-cigarety) - Je to směs propylenglykolu - PG, glycerolu - VG (zdravotně nezávadné látky používající se v potravinářství či lékárnách), a nejrůznějších aromatických ...
Elektronická cigareta (zkráceně e-cigareta) je vlastně inhalátor páry, který je však konstruován tak, aby co nejlépe simuloval požitek z kouření klasických cigaret, včetně tabákové chutě, vydechování...